Entity Pilot (8.x-1.1) - en to te translation catalogue (26 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Approve
te: ఆమోదించు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Add
te: చేర్చు

en: View
te: చూడు

en: Created
te: సృష్టితం

en: N/A
te: వర్తించదు

en: Ignore
te: విస్మరించు

en: Default language
te: అప్రమేయ భాష

en: 1 item | @count items
te[0]: 1 అంశం
te[1]: @count అంశాలు

en: Info
te: సమాచారం

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: Account settings
te: ఖాతా అమరికలు

en: Account
te: ఖాతా

en: Revision information
te: కూర్పు సమాచారం
