Entity Reference Revisions (8.x-1.0-rc7) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Filter by
fa: فیلتر بر اساس

en: Role
fa: نقش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: types
fa: انواع

en: About
fa: درباره

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Filter settings
fa: تنظیمات فیلتر

en: Displays the fields with an optional template.
fa: نمایش دادن فیلدها با قالب بندی دلخواه

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: An autocomplete text field.
fa: یک فیلد متنی autocomplete

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده

en: Type of item to reference
fa: نوع آیتم برای مرجع شدن

en: Create referenced entities if they don't already exist
fa: اگر موجود نیست عناصر ارجاع داده شده را ایجاد کن

en: Sort settings
fa: تنظیمات مرتب‌سازی
