Entity Reference Revisions (8.x-1.11) - en to sk translation catalogue (81 entries)

en: Value
sk: Hodnota

en: Type
sk: Typ

en: Label
sk: Označenie

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Filter by
sk: Filtrovať podľa

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Search fields
sk: Vyhľadávacie polia

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: types
sk: typy

en: About
sk: Informácie o

en: Sort direction
sk: Smer zoradenia

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Uses
sk: Používa

en: Filter settings
sk: Nastavenia filtra

en: Displays the fields with an optional template.
sk: Zobrazí polia s voliteľnou šablónou.

en: Restrict to the selected roles
sk: Obmedziť na vybrané kategórie používateľov

en: Field types
sk: Typy polí

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sk: Pri spracovaní operácie @operation s argumentmi došlo k chybe : @args

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: Appears in: @bundles.
sk: Nachádza sa v: @bundles.

en: An autocomplete text field.
sk: Samodokončovacie textové pole.

en: Rendered entity
sk: Zobrazená entita

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
sk: Zobraziť odkazované entity zobrazené funkciou entity_view().

en: Rendered as @mode
sk: Zobrazené ako @mode

en: Other…
sk: Iné…

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
sk: <strong>Poznámka:</strong> V zobrazeniach "Odkaz na entitu" sa všetky polia zobrazia v riadku, pokiaľ sa tu nevykoná explicitný výber polí v riadku.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sk: Vyberte pole, ktoré sa bude vyhľadávať pri použití widgetu automatického dokončovania.

en: Type of item to reference
sk: Typ položky, na ktorú sa má referencia vzťahovať

en: Create referenced entities if they don't already exist
sk: Vytvoriť referencované entity, ak ešte neexistujú

en: Entity Reference inline fields
sk: Riadkové polia referencie entity

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
sk: Vráti výsledky ako PHP pole štítkov a zobrazených riadkov.

en: Managing and displaying entity reference fields
sk: Spravovať a zobrazovať polia referencií na entity

en: Selecting reference type
sk: Výber typu referencie

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
sk: V nastaveniach poľa môžete vybrať, na ktorý typ entity chcete vytvoriť referenciu.

en: Filtering and sorting reference fields
sk: Filtrovať a triediť referencné polia

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
sk: V závislosti od zvoleného typu entity sú v nastaveniach poľa k dispozícii ďalšie možnosti filtrovania a triedenia zoznamu entít, na ktoré sa možno odkazovať. Napríklad zoznam používateľov možno filtrovať podľa rolí a triediť podľa mena alebo ID.

en: Displaying a reference
sk: Zobraziť referenciu

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
sk: Referencia na entitu sa môže zobraziť ako jednoduchý popis, s odkazom na entitu alebo bez neho. Prípadne sa referencovaná entita môže zobraziť ako upútavka (alebo v akomkoľvek inom dostupnom režime zobrazenia) vo vnútri referencujúcej entity.

en: View handler settings
sk: Nastavenia spracovateľa zobrazenia

en: Sort settings
sk: Nastavenia zoradenia

en: Search field
sk: Vyhľadávacie pole

en: @label referenced from @field_name
sk: @label referencovaný z @field_name

en: Target UUID
sk: Cieľové UUID

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
sk: Pri renderovaní entity @entity_type @entity_id bolo zistené  rekurzívne vykresľovanie. Renderovanie bolo prerušené.

en: @entity using @field_name
sk: @entity s použitím @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
sk: Prepojiť každú položku @entity s nastaveným @field_name na @label.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
sk: <em>Nastavenie</em> a <em>zobrazenie</em> poľa odkazu na entitu možno konfigurovať samostatne. Ďalšie informácie o správe polí a ich zobrazovaní nájdete <a href=":field_ui">v pomocníkovi používateľského rozhrania poľa</a>.

en: Reference revisions
sk: Revízie referencií

en: Adds a Entity Reference field type with revision support.
sk: Pridáva typ poľa Entity Reference s podporou revízií.

en: Entity Reference Revisions inline fields
sk: Revízie referenčných entity v riadku

en: Entity Reference Revisions list
sk: Zoznam revízií referenčného entity

en: Entity reference revisions
sk: Revízie referenčného entity

en: Entity Revision
sk: Revízia entity

en: All kind of entities with revision information, e.g. nodes, comments or users.
sk: Všetky druhy entít s informáciami o revízii, napr. obsahy, komentáre alebo používatelia.

en: @label revision ID
sk: @label ID revízie

en: The referenced entity revision
sk: Revízia referenčného entity

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference Revisions list format.
sk: Zobrazenie "@display" potrebuje na správne fungovanie vybrané vyhľadávacie polia. Pozrite si nastavenia pre formát zoznamu Revízie referenčného entity.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference Revisions list format.
sk: Zobrazenie "@display" používa pole %field ako vyhľadávacie pole, ale pole už nie je prítomné. Pozrite si nastavenia pre formát zoznamu Revízie referenčného entity.

en: Entity Reference Revisions Source
sk: Zdroj referenčných revízií entity

en: Selects referenceable entities for an entity reference revisions field.
sk: Vyberie referencovateľné entity pre pole revízií referenčných entít.

en: The Entity Reference Revisions module allows you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference Revisions module</a> and the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
sk: Modul Entity Reference Revisions umožňuje vytvárať polia, ktoré obsahujú odkazy na iné entity - napríklad položky obsahu, taxonomické termíny atď. v rámci lokality. To vám umožňuje napríklad zahrnúť odkaz na používateľa v rámci položky obsahu. Ďalšie informácie nájdete <a href=":er_do">v online dokumentácii k modulu</a> a <a href=":field_help">v stránke pomocníka modulu Pole</a>.

en: Field Diff for Paragraphs
sk: Rozdiel polí pre Paragraphs

en: This batch encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba.

en: An entity field containing an entity reference to a specific revision.
sk: Pole entity obsahujúce referenciu na konkrétnu revíziu.

en: The %target_bundle bundle (entity type: %target_entity_type) was deleted. As a result, the %field_name entity reference revisions field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer specifies a specific target bundle. The field will now accept any bundle and may need to be adjusted.
sk: Bol odstránený zväzok %target_bundle (typ entity: %target_entity_type). V dôsledku toho pole revízie odkazov na entitu %field_name (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) už neuvádza konkrétny cieľový zväzok. Pole teraz akceptuje akýkoľvek zväzok a môže byť potrebné ho upraviť.

en: Processed @current of @total entity types.
sk: @current spracované typy entít z @total.

en: Delete orphaned composite entities
sk: Odstrániť osirelé kompozitných entít

en: Delete revisions of entities that are no longer used in Entity Reference Revisions fields.
sk: Odstránenie revízií entít, ktoré sa už nepoužívajú v poliach Entity Reference Revisions.

en: Delete orphan revisions
sk: Odstrániť osirelé revízie

en: Allow to access to the Entity Reference Revisions orphan deletion form.
sk: Povoliť prístup k formuláru na vymazanie siroty Entity Reference Revisions.

en: Checked @entity_type revisions for orphans: @current of @total in @interval (@deletions deleted)
sk: Skontrolované revízie typu @entity_type pre siroty: @current z @total v @interval (@deletions odstránené)

en: Removing orphaned entities.
sk: Odstránenie osirelých entít.

en: @label: Deleted @revision_count revisions (@entity_count entities) in @interval.
sk: @label: @revision_count (entity @entity_count) odstránené revízie v @interval.

en: The submission of the current form can cause the deletion of entities that are still used, backup all data first.
sk: Odoslanie aktuálneho formulára môže spôsobiť vymazanie entít, ktoré sa stále používajú, najskôr si zálohujte všetky údaje.

en: Delete orphaned composite entities revisions that are no longer referenced. If there are no revisions left, the entity will be deleted as long as it is not used.
sk: Odstránenie osirelých revízií zložených entít, na ktoré sa už neodkazuje. Ak už nie sú žiadne revízie, entita sa vymaže, pokiaľ sa nepoužíva.

en: Select the entity types to check for orphans
sk: Vyberte typy entít, ktoré chcete skontrolovať na prítomnosť sirotkov

en: Delete orphaned composite revisions
sk: Odstrániť osirelé kompozitné revízie

en: Entity Reference Revisions Orphan Purger
sk: Očistiť siroty pre revízie odkazov na entity

en: Choose the entity type to clear
sk: Vyberte typ entity, ktorý chcete odstrániť
