Entity Reference Revisions (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Filter by
hu: Szűrés e szerint:

en: Role
hu: Szerepkör

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Search fields
hu: Mezők keresése

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: types
hu: típusok

en: About
hu: Leírás

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Uses
hu: Használat

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hu: Az entity_view() függvény által létrehozott entitások megjelenítése.

en: Rendered as @mode
hu: Leképzés, mint @mode

en: Other…
hu: Egyéb…

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> Az 'Entitáshivatkozás' megjelenítésekben minden mező megjelenik beágyazva, hacsak nincsenek itt külön megadva beágyazott mezők.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
hu: Ki lehet választani azokat a mezőket, melyek az automatikusan kiegészített felületi elemmel lesznek kereshetők.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Create referenced entities if they don't already exist
hu: A hivatkozott entitások létrehozása, ha még nem léteznek

en: Entity Reference inline fields
hu: Entitáshivatkozás beágyazott mezők

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
hu: Az eredményt címkék és leképezett sorok PHP tömbjeként adja vissza.

en: Managing and displaying entity reference fields
hu: Entitáshivatkozás-mezők kezelése és megjelenítése

en: Selecting reference type
hu: Hivatkozástípus kiválasztása

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
hu: A mezőbeállításoknál kiválasztható, melyik entitástípushoz kötődjön a referencia.

en: Filtering and sorting reference fields
hu: Hivatkozásmezők szűrése és rendezése

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
hu: A kiválasztott entitástípustól függően további szűrési és sorrendezési lehetőségek elérhetőek az entitáslistához, melyek kiválaszthatóak a mezőbeállításoknál. Például a felhasználók szűrhetők a szerepkörök szerint és sorrendezhetők a név vagy azonosító alapján.

en: Displaying a reference
hu: Egy hivatkozás megjelenítése

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
hu: Egy entitáshivatkozás megjeleníthető egyszerű címkeként, vagy az entitásra linkelve vagy anélkül. Másik lehetőség, hogy a <em>hivatkozott</em> entitás bevezetőként (vagy bármely más elérhető nézetmódban) megjelenhet a <em>hivatkozó</em> entitáson belül.

en: View handler settings
hu: Nézetkezelő beállításai

en: Sort settings
hu: Rendezés beállításai

en: Search field
hu: Keresőmező

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: Target UUID
hu: Cél UUID

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
hu: @entity_type típusú @entity_id entitás megjelenítése megszakítva, mert az önmagára visszaható (rekurzív).

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: Az entitáshivatkozás mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: Reference revisions
hu: Hivatkozás változatok

en: Adds a Entity Reference field type with revision support.
hu: Entitáshivatkozás mezőtípust hoz létre változatok kezelésével.

en: Entity Reference Revisions inline fields
hu: <em>Entity Reference Revisions</em> beágyazott mezők

en: Entity Reference Revisions list
hu: <em>Entity Reference Revisions</em> lista

en: Entity reference revisions
hu: Entitáshivatkozás változatok

en: Entity Revision
hu: Entitásváltozat

en: All kind of entities with revision information, e.g. nodes, comments or users.
hu: Mindenfajta változatkövetést támogató entitástípushoz, mint például tartalmak, hozzászólások vagy felhasználók.

en: @label revision ID
hu: @label változatazonosító

en: The referenced entity revision
hu: A hivatkozott entitásváltozat

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference Revisions list format.
hu: „@display” megjelenítő helyes működéséhez egy keresőmező kiválasztására van szükség. Lásd az <em>Entity Reference Revisions</em> listaformátum beállításait.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference Revisions list format.
hu: „@display” megjelenítő %field mezőt használja keresőmezőként, azonban a mező már nem elérhető. Lásd az <em>Entity Reference Revisions</em> listaformátum beállításait.

en: Entity Reference Revisions Source
hu: Entitáshivatkozás változat eredete

en: Selects referenceable entities for an entity reference revisions field.
hu: Az entitáshivatkozás változatok mezőhöz elérhető entitásokat választja ki.

en: The Entity Reference Revisions module allows you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference Revisions module</a> and the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
hu: Az <em>Entity Reference Revisions</em> modul segítségével mezők hozhatók létre, amik a webhely más entitásaira mutató hivatkozásokat tartalmaznak (mint például tartalmak, taxonómiai kifejezések, stb.). Ezáltal például elhelyezhetők hivatkozások egy tartalomba, amik felhasználókra mutatnak. További tudnivalóért lásd az <em>Entity Reference Revisions</em> modul online <a href=":er_do">dokumentációs oldalát</a> és a <em>Field</em> modul <a href=":field_help">segítség oldalát</a> angol nyelven.

en: Field Diff for Paragraphs
hu: Mezőkülönbségek bekezdésekhez

en: An entity field containing an entity reference to a specific revision.
hu: Egy bizonyos változatra hivatkozó entitást tartalmazó entitásmező.
