Entity Reports (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: Data type
ro: Tip de date

en: Term
ro: Termen

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: Target
ro: Ţintă
