Entity Share (8.x-3.0-beta3) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Delete group
tr: Grubu sil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: Path
tr: Yol

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: File name
tr: Dosya ismi

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Channel
tr: Kanal

en: Last
tr: Son

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Operator
tr: İşletmen

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: First
tr: Birinci

en: Revision
tr: Sürüm

en: Image title
tr: Resim başlığı

en: Values
tr: Değerler

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Sort
tr: Sırala

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Or
tr: Veya

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Output
tr: Çıktı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Add a new group
tr: Yeni bir grup ekleyin

en: Direction
tr: Yön

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: And
tr: Ve

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Import configuration
tr: Yapılandırmayı içe aktar

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Sorts
tr: Sıralamalar

en: Entity reference
tr: Varlık referansı

en: Link to entity
tr: Varlık bağlantısı

en: HTTP Basic Authentication
tr: HTTP Temel Kimlik Doğrulaması
