Entity Share (8.x-3.0-rc1) - en to it translation catalogue (63 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Delete group
it: Elimina gruppo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Path
it: Percorso

en: Header
it: Intestazione

en: Filter
it: Filtra

en: File name
it: Nome del file

en: File size
it: Dimensione file

en: Channel
it: Canale

en: Last
it: Ultimo

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Operator
it: Operatore

en: Filters
it: Filtri

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Undefined
it: Non definito

en: First
it: Primo

en: Revision
it: Revisione

en: Channels
it: Canali

en: Values
it: Valori

en: Context
it: Contesto

en: Sort
it: Ordinamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Or
it: O

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: Web services
it: Web service

en: Output
it: In uscita

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Direction
it: Direzione

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: And
it: E

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Invalid URL.
it: URL non valido.

en: Import configuration
it: Importa la configurazione

en: Sorts
it: Ordinamenti

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.

en: Link to entity
it: Link all'entità

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: Diff settings
it: Impostazioni Diff

en: Site's default language (@language)
it: Lingua predefinita (@language)
