Entity Share (8.x-3.0-rc4) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Delete group
da: Slet gruppe

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Access
da: Adgang

en: Path
da: Sti

en: Client ID
da: Klient ID

en: Header
da: Overskrift

en: File name
da: Filnavn

en: File size
da: Filstørrelse

en: Role
da: Rolle

en: Last
da: Sidste

en: Anonymous
da: Anonym

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Operator
da: Operand

en: Filters
da: Filtre

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Processor settings
da: Indstillinger for behandler

en: First
da: Første

en: Revision
da: Version

en: Image title
da: Billedtitel

en: Channels
da: Kanaler

en: Values
da: Værdier

en: Context
da: Kontekst

en: Sort
da: Sortér

en: Machine name
da: Internt navn

en: Or
da: Eller

en: sort by @s
da: sorter efter @s

en: Web services
da: Web-services

en: Entity type
da: Entity-type

en: Direction
da: Retning

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: And
da: Og

en: Invalid URL.
da: Ugyldig URL

en: Import configuration
da: Importér konfiguration

en: Sorts
da: Sortering

en: Entity reference
da: Entityreference

en: Link to entity
da: Link til entity

en: Diff settings
da: Diff

en: Number of leading lines in a diff
da: Antal indledende linjer i en diff

en: Number of trailing lines in a diff
da: Antal afsluttende linjer i en diff

en: Site's default language (@language)
da: Sitets standardsprog (@language)
