Entity Share (8.x-3.8) - en to el translation catalogue (55 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Filter
el: Φίλτρο

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Role
el: Ρόλος

en: Last
el: Τελευταίο

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: First
el: Πρώτο

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Image title
el: Τίτλος εικόνας

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Or
el: Ή

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: Web services
el: Υπηρεσίες ιστού

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Import configuration
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Entity reference
el: Αναφορά οντότητας

en: HTTP Basic Authentication
el: HTTP Βασική Πιστοποίηση
