Entity Share (8.x-3.8) - en to et translation catalogue (63 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Previous
et: Eelmine

en: Next
et: Järgmine

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Value
et: Väärtus

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Groups
et: Grupid

en: Group
et: Grupp

en: Type
et: Liik

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Delete group
et: Kustuta grupp

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Edit
et: Muuda

en: Search
et: Otsing

en: This action cannot be undone.
et: Seda toimingut pole võimalik tagasi võtta.

en: Password
et: Parool

en: Weight
et: Kaal

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Default
et: Vaikimisi

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: Access
et: Ligipääs

en: Path
et: Tee

en: Header
et: Päis

en: Filter
et: Filtreeri

en: File name
et: Faili nimi

en: File size
et: Faili suurus

en: Role
et: Roll

en: Last
et: Viimane

en: Anonymous
et: Anonüümne

en: Ascending
et: Kasvav

en: Descending
et: Kahanev

en: Operator
et: Tehtemärk

en: Filters
et: Filtrid

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Undefined
et: Defineerimata

en: First
et: Esimene

en: Revision
et: Redaktsioon

en: Values
et: Väärtused

en: Context
et: Kontekst

en: Sort
et: Järjesta

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Or
et: Või

en: sort by @s
et: sorteeri @s järgi

en: Web services
et: Veebiteenused

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Direction
et: Suund

en: Bundle
et: kogum

en: And
et: Ja

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: Import configuration
et: Impordi seadistus

en: Sorts
et: Sorteeringud

en: Entity reference
et: Olemi viide

en: Link to entity
et: Link olemile

en: HTTP Basic Authentication
et: HTTP Basic autentimine

en: Plugin ID
et: Plugina ID

en: Diff settings
et: Diff seaded

en: Site's default language (@language)
et: Saidi vaikimisi keel (@language)
