Entity Share (8.x-3.8) - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Groups
hr: Grupe

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Delete group
hr: Izbriši grupu

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Access
hr: Pristup

en: Path
hr: Putanja

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Filter
hr: Pročisti

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Role
hr: Uloga

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Filters
hr: Prečistači

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Revision
hr: Revizija

en: Context
hr: Kontekst

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Or
hr: Ili

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: Web services
hr: Mrežni servisi

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Direction
hr: Smjer
