Entity Share (8.x-3.8) - en to hu translation catalogue (84 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Delete group
hu: Csoport törlése

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Access
hu: Hozzáférés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: ID
hu: Azonosító

en: Header
hu: Fejléc

en: Filter
hu: Szűrő

en: File name
hu: Fájlnév

en: File size
hu: Fájlméret

en: Role
hu: Szerepkör

en: Channel
hu: Csatorna

en: Last
hu: Utolsó

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Filters
hu: Szűrők

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Processor settings
hu: Feldolgozó beállítások

en: First
hu: Első

en: Revision
hu: Változat

en: - Please select -
hu: – Választás szükséges –

en: Image title
hu: Kép címe

en: Channels
hu: Csatornák

en: Values
hu: Értékek

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Or
hu: Vagy

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Output
hu: Kimenet

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Add a new group
hu: Egy új csoport hozzáadása

en: Direction
hu: Irány

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: And
hu: És

en: Delete filter
hu: Szűrő törlése

en: Policy
hu: Irányelv

en: Searches
hu: Keresések

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Import configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Sorts
hu: Rendezések

en: Replace tokens
hu: Vezérjelek cseréje

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Link to entity
hu: Hivatkozás az entitásra

en: Parent group
hu: Szülőcsoport

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Diff settings
hu: Diff beállítások

en: Number of leading lines in a diff
hu: A bevezető sorok száma a különbségben

en: Number of trailing lines in a diff
hu: A záró sorok száma a különbségben

en: Weight for processor %title
hu: %title feldolgozó súlya

en: My Processor
hu: Feldolgozóm

en: Processor order
hu: Feldolgozó sorrend

en: Site's default language (@language)
hu: Webhely alapértelmezett nyelve (@language)

en: Comments for this entity are hidden.
hu: Ennek az entitásnak a hozzászólásai rejtettek.
