Entity Share (8.x-3.8) - en to ja translation catalogue (73 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Delete group
ja: グループの削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Access
ja: アクセス

en: Path
ja: パス

en: Header
ja: ヘッダー

en: Filter
ja: フィルター

en: File name
ja: ファイル名

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Role
ja: 役割

en: Channel
ja: チャンネル

en: Last
ja: 最後

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Operator
ja: オペレータ

en: Filters
ja: フィルター

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Undefined
ja: 未定義

en: First
ja: 最初

en: Revision
ja: リビジョン

en: Diff
ja: 差分

en: - Please select -
ja: 選択してください

en: Image title
ja: 画像タイトル

en: Channels
ja: チャンネル

en: Values
ja: 値

en: Context
ja: コンテキスト

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Or
ja: または

en: sort by @s
ja: @s で並び替え

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Output
ja: 出力

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Direction
ja: 方向

en: Bundle
ja: バンドル

en: And
ja: および

en: Policy
ja: ポリシー

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Import configuration
ja: 構成をインポート

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Sorts
ja: 並び順

en: Entity reference
ja: エンティティ参照

en: Link to entity
ja: エンティティへリンク

en: HTTP Basic Authentication
ja: Basic認証

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Diff settings
ja: Diff 設定

en: Number of leading lines in a diff
ja: 差異の冒頭の行数

en: Number of trailing lines in a diff
ja: 差異の末尾の行数

en: Site's default language (@language)
ja: サイトのデフォルトの言語 (@language)
