Entity Share (8.x-3.8) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Delete group
mr: समुह मिटावा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Path
mr: रस्ता

en: ID
mr: आय डी

en: Filter
mr: गाळणी

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Direction
mr: दिशा

en: Bundle
mr: बंडल

en: And
mr: आणि
