Entity Share (8.x-3.8) - en to uk translation catalogue (83 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Delete group
uk: Видалити групу

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Access
uk: Доступ

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Filter
uk: Фільтр

en: File name
uk: Назва файла

en: File size
uk: Розмір файла

en: Role
uk: Роль

en: Channel
uk: Канал

en: Last
uk: Останній

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Operator
uk: Оператор

en: Filters
uk: Фільтри

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Undefined
uk: Невизначено

en: First
uk: Перший

en: Revision
uk: Редакція

en: Diff
uk: Різниця

en: Image title
uk: Заголовок зображення

en: Channels
uk: Канали

en: Values
uk: Значення

en: Context
uk: Контекст

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Or
uk: Або

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Output
uk: Вивід

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Direction
uk: Напрям

en: Remote
uk: Віддалений

en: Bundle
uk: Пакет

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: And
uk: Та

en: Policy
uk: Поведінка

en: Searches
uk: Пошуки

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Invalid URL.
uk: Хибний URL.

en: Import configuration
uk: Імпорт конфігурації

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Sorts
uk: Впорядкування

en: Entity reference
uk: Посилання на сутність

en: Client Secret
uk: Пароль клієнта

en: Link to entity
uk: Посилання на сутність

en: Client secret
uk: Пароль клієнта

en: HTTP Basic Authentication
uk: HTTP Basic-автентифікація

en: Basic Auth
uk: Basic-автентифікація

en: Header name
uk: Назва заголовку

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Diff settings
uk: Налаштування утиліти Diff

en: Number of leading lines in a diff
uk: Кількість ведучих рядків у відмінностях

en: Number of trailing lines in a diff
uk: Кількість задніх рядків у відмінностях

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Site's default language (@language)
uk: Базова мова сайту (@language)
