Entity split (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
