Entity Synchronization (4.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Page
ar: الصفحة

en: Filter
ar: انتقاء

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: String
ar: المقطع

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Action type
ar: نوع الإجراء

en: UI settings
ar: إعدادات UI

en: - All -
ar: - الكل -

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Entities
ar: الكيانات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Add a new @entity_type.
ar: إضافة @entity_type جديد.
