Entity Synchronization (4.0.0-beta2) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: view
he: צפיה

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Import
he: יבוא

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Page
he: דף

en: Filter
he: סינון

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Configuration
he: הגדרות

en: String
he: מחרוזת

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Entity
he: יישות

en: Changed
he: השתנה

en: Offset
he: היסט

en: Action type
he: סוג הפעולה

en: UI settings
he: הגדרות ממשק משתמש

en: Start time
he: זמן התחלה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Entities
he: ישויות

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: End time
he: זמן סיום:

en: The file.
he: הקובץ.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Add a new @entity_type.
he: יצירת @entity_type.
