Entity Synchronization (5.0.0-beta1) - en to lt translation catalogue (29 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Action
lt: Veiksmas

en: File
lt: Failas

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Import
lt: Importuoti

en: Label
lt: Etiketė

en: Update
lt: Atnaujinti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Created
lt: Sukurta

en: Create
lt: Kurti

en: State
lt: Etapas

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: String
lt: Eilutė

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Entity
lt: Esybė

en: Changed
lt: Pakeista

en: Action type
lt: Veiksmo tipas

en: Created by
lt: Sukurė

en: Start time
lt: Pradžios laikas

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Lock
lt: Užrakints

en: Unlock
lt: Atrakinti

en: End time
lt: Pabaigos laikas

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.
