Entity Taxonomy (1.0.2) - en to ca translation catalogue (152 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Depth
ca: Profunditat

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: Separator
ca: Separador

en: Exclude
ca: Exclou

en: vocabularies
ca: vocabularis

en: term
ca: terme

en: All
ca: Tot

en: Page
ca: Pàgina

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: No terms available.
ca: No hi ha termes disponibles.

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Created new term %term.
ca: S'ha creat el terme nou %term.

en: Deleted term %name.
ca: S'ha esborrat el terme %name.

en: Delete term
ca: Esborra terme

en: List terms
ca: Llista de termes

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un terme esborrarà tots els seus fills si n'hi ha algun. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Parent term
ca: Terme pare

en: Parent terms
ca: Termes pare

en: Changed
ca: Canviat

en: Apply
ca: Aplica

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Edit vocabulary
ca: Edita vocabulari

en: Created new vocabulary %name.
ca: S'ha creat el nou vocabulari %name.

en: Updated vocabulary %name.
ca: S'ha actualitzat el vocabulari %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el vocabulari %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un vocabulari esborrarà tots els seus termes. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Deleted vocabulary %name.
ca: Vocabulari %name esborrat.

en: Add terms
ca: Afegeix termes

en: Updated term %term.
ca: Terme %term actualitzat.

en: Values
ca: Valors

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: No name
ca: Sense nom

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: About
ca: Detalls

en: vocabulary
ca: vocabulari

en: No vocabularies available.
ca: Cap vocabulari disponible.

en: Relations
ca: Relacions

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
ca: Gestioneu les etiquetes, les categories i la classificació del vostre contingut.

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Is one of
ca: És un de

en: Uses
ca: Usos

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme pare del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb nodes etiquetats amb els termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu la paraula "fruita" i un terme fill "poma", amb una profunditat d'1 (o superior), llavors el filtrat per la paraula "fruita" obtindrà nodes que estan etiquetats amb "poma", així com amb "fruita". En cas negatiu, passa el contrari, la cerca per "poma", també recollirà els nodes etiquetats amb "fruita" si la profunditat és de -1 (o inferior).

en: No vocabulary
ca: Sense vocabulari

en: Link this field to its term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limita els termes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu els termes de vocabulari per mostrar a les opcions regulars.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia en un desplegable

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ca: S'ha seleccionat un vocabulari incorrecte. Si us plau, canvia-ho a les opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Selecciona termes del vocabulari @voc

en: Select terms
ca: Selecciona termes

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
ca: Un booleà que indica si aquesta traducció s'ha d'actualitzar.

en: Reset to alphabetical
ca: Reinicia a ordre alfabètic

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
ca: Els termes es mostren per ordre de pes creixent.

en: Weight value must be numeric.
ca: El pes ha de ser un valor numèric.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
ca: Esteu segur de voler reordenar el vocabulari %title alfabèticament?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
ca: Reiniciant un vocabulari anul·larem totes les ordenacions personalitzades i el reordenarem alfabèticament.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ca: Reordenar el vocabulari %name alfabèticament.

en: The name of the term.
ca: El nom del terme.

en: The weight of this term in relation to other terms.
ca: El pes d'aquest terme en relació amb altres termes.

en: Help text to display for the vocabulary.
ca: Text d'ajuda a mostrar per al vocabulari.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom del vocabulari al que pertany el terme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
ca: Escolliu quins vocabularis voleu relacionar. Recordeu que cada terme trobat crearà un nou registre, pel que aquesta relació s'utilitza millor en un sol vocabulari que només té un terme per node.

en: Term count
ca: Nombre de termes

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
ca: Podeu reorganitzar els termes de %capital_name utilitzant l'opció d'arrossegar-i-deixar-anar i agrupar termes sota un terme pare arrossegant-los sota i a la dreta del pare.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
ca: %capital_name conté termes agrupats sota els termes dels pares. Podeu reorganitzar els termes de %capital_name arrossegant-los-i-deixant-los-anar.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
ca: %capital_name conté termes amb múltiples pares. No hi ha suport per l'arrossega-i-deixa-anar de termes amb múltiples pares, però podeu tornar-lo a habilitar editant cada terme per incloure un sol pare.

en: Administer vocabularies and terms
ca: Administra els vocabularis i els termes

en: Vocabulary machine name
ca: Nom màquina del vocabulari

en: Weight for added term
ca: Pes pel terme afegit

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom màquina del vocabulari al qual pertany el terme.

en: Display error message
ca: Mostra el missatge d'error

en: RSS category
ca: Categoria del RSS

en: Master
ca: Mestre

en: Load default filter from term page
ca: Carrega el filtre predeterminat de la pàgina de terme

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ca: Transforma els guions a les URLs en espais als noms  de terme en valors dels filtres

en: The term UUID.
ca: El terme UUID.

en: Representative node
ca: Node representatiu

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
ca: Obté un únic node representatiu per a cada terme, d'acord amb un criteri de classificació escollit.

en: Content with term
ca: Contingut amb el terme

en: Relate all content tagged with a term.
ca: Relaciona tot el contingut etiquetat amb un terme.

en: Multiple-value handling
ca: Maneig de múltiples valors

en: Filter to items that share all terms
ca: Filtra als elements que comparteixen tots els termes

en: Filter to items that share any term
ca: Filtra a elements que comparteixen qualsevol terme

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).

en: Vocabulary language
ca: Llengua del vocabulari

en: The node revision ID.
ca: L'ID de la revisió del node.

en: The term language code.
ca: El codi de llengua del terme.

en: The date the term was last updated.
ca: La data de la darrera actualització del terme.

en: The name of the vocabulary.
ca: El nom del vocabulari.

en: The description of the vocabulary.
ca: La descripció del vocabulari.

en: Maintain index table
ca: Mantingues la taula d'indexació

en: Override selector
ca: Sobreescriu el selector

en: Number of terms per page
ca: Nombre de termes per pàgina

en: The author of this translation.
ca: L'autor d'aquesta traducció.

en: Managing vocabularies
ca: Gestionar els vocabularis

en: Managing terms
ca: Gestionar els termes

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
ca: No hi ha termes disponibles. <a href=":link">Afegeix-ne un</a>.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ca: Deixeu-ho en blanc per a tots. En cas contrari, el primer terme seleccionat serà el valor predeterminat en comptes de "Qualsevol".

en: Language for this field.
ca: La llengua d'aquest camp.

en: %vocabulary: Create terms
ca: %vocabulary: Crea termes

en: %vocabulary: Delete terms
ca: %vocabulary: Suprimeix termes

en: %vocabulary: Edit terms
ca: %vocabulary: Edita termes

en: Integer value of Object ID
ca: Valor enter de l'ID de l'objecte

en: Parent lid
ca: lid pare

en: Language string ID
ca: ID de la cadena de llengua

en: The {filter_format}.format of the string
ca: El {filter_format}.format de la cadena

en: Language for this term.
ca: Llengua d'aquest terme.

en: Term name translation.
ca: Traducció del nom del terme.

en: Term description translation.
ca: Traducció de la descripció del terme.
