Entity Taxonomy (1.0.2) - en to ml translation catalogue (20 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Value
ml: മൂല്യം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Taxonomy
ml: വര്‍ഗ്ഗീകരണം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: root
ml: റൂട്ട്

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Depth
ml: ആഴം

en: Feed
ml: ഫീഡ്

en: Name
ml: പേര്

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Vocabularies
ml: പദാവലികൾ

en: Uses
ml: ഉപയോഗങ്ങൾ
