Entity Template (1.0.0-alpha9) - en to lt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Priority
lt: Prioritetas

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Variable
lt: Kintamasis

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Add
lt: Pridėti

en: remove
lt: pašalinti

en: Component
lt: Komponentas

en: Components
lt: Komponentai

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: Always
lt: Visada

en: Filter
lt: Filtruoti

en: configure
lt: konfiguruoti

en: Items
lt: Elementai

en: Provider
lt: Tiekėjas

en: Filters
lt: Filtrai

en: Template
lt: Šablonas

en: Condition
lt: Sąlyga

en: Parameters
lt: Parametrai

en: Templates
lt: Šablonai

en: Select
lt: Pasirinkti

en: Context
lt: Kontekstas

en: Data
lt: Duomenys

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Machine-readable name
lt: Mašinoms suprantamas pavadinimas
