Entity term (2.0.3) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: new
de: neu

en: Add
de: Hinzufügen

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Other
de: Weitere

en: Entity
de: Entität

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: The configuration has been added.
de: Die Konfiguration wurde hinzugefügt.
