Entity term (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Remove
ar: حذف

en: new
ar: جديد

en: Add
ar: إضافة

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Other
ar: آخر

en: Entity
ar: الكيان

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة
