Entity term (8.x-1.0) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Remove
ur: حذف کریں

en: new
ur: جدید

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
