Entity Type Clone (Role clone also included) (3.0.2) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Success
de: Erfolg

en: Other
de: Weitere

en: Clone
de: Duplizieren

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: New role
de: Neue Rolle

en: Clone @label
de: @label duplizieren

en: of type
de: vom Typ

en: Select Entity Type
de: Entitätstyp auswählen

en: Entity Type Clone
de: Entitätstypduplikat

en: Clone Entity type
de: Entitätstyp duplizieren

en: Entity Clone Settings
de: Eintitäsduplizierungseinstellungen

en: Target Entity details
de: Details der Zielentität

en: Target bundle name
de: Name des Zielsubtyps

en: Target bundle machine name
de: Systemname des Zielsubtyps

en: Cloning in process.
de: Duplizieren wird ausgeführt

en: Performing clone operations...
de: Duplizierungsaktionen werden ausgeführt…

en: Something went wrong. Please check the errors log.
de: Etwas ist schief gegangen. Bitte prüfen Sie das Fehlerprotokoll.

en: Field @source successfully cloned.
de: Feld @source erfolgreich dupliziert.

en: Entity type @source successfully cloned.
de: Entitätstyp @sourceerfolgreich dupliziert.

en: Access Entity Type Clone
de: Zugriff auf Entity Type Clone

en: Perform administration tasks for Entity Type clone.
de: Entity Type Clone verwalten.

en: - Select Entity Type -
de: - Entitätstyp auswählen -
