Entity Update (2.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: String
ur: سطر

en: Integer
ur: صحیح عدد
