Entity Update (2.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Development
de: Entwicklung

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Cleanup
de: Aufräumen

en: Basic
de: Basis

en: String
de: Zeichenkette

en: Integer
de: Ganzzahl

en: City
de: Stadt

en: Show
de: Anzeigen

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: The ID of the entity.
de: Die ID der Entität.

en: Field status
de: Feldstatus
