Entity Update (2.0.0-rc1) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Development
ne: विकास

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Basic
ne: सामान्य

en: Integer
ne: पूर्ण संख्या

en: Show
ne: देखाउनुहोस्

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या
