Entity Update (8.x-1.2-rc6) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Cleanup
fr: Nettoyer

en: City
fr: Ville

en: Show
fr: Afficher

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)
