Entity Usage (8.x-2.0-beta11) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Language
ru: Язык

en: Settings
ru: Настройки

en: Default
ru: По умолчанию

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Published
ru: Опубликовано

en: Field name
ru: Имя поля

en: Other
ru: Другое

en: Entity
ru: Сущность

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Used in
ru: Используется в

en: Usage
ru: Использование

en: About
ru: Информация

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: - Restricted access -
ru: - Ограниченный доступ -
