Entity Usage (8.x-2.0-beta7) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Published
fa: منتشر شده

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Other
fa: ساير

en: Entity
fa: عنصر

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Usage
fa: کاربرد

en: About
fa: درباره

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
