Entity Usage (8.x-2.0-beta8) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Status
he: מצב

en: Type
he: סוג

en: Language
he: שפה

en: Settings
he: הגדרות

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Published
he: מפורסם

en: Field name
he: שם שדה

en: Other
he: אחר

en: Entity
he: יישות

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Used in
he: משמש ב-

en: Usage
he: שימוש

en: About
he: אודות

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות
