Entity Usage (8.x-2.0-beta9) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Unknown
ja: 不明

en: Published
ja: 掲載

en: Field name
ja: フィールド名

en: Other
ja: その他

en: Entity
ja: エンティティ

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Used in
ja: 利用場所

en: Usage
ja: 使用方法

en: About
ja: アバウト

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: - Restricted access -
ja: - 制限されたアクセス -

en: Modifications on this form will affect all <a href="@usage_url" target="_blank">existing usages</a> of this entity.
ja: このフォームの変更はこのエンティティの全ての<a href="@usage_url" target="_blank">利用箇所</a>に影響します。
