Entity Value Inheritance (EVI) (1.0.0) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Update
bn: আপডেট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
