Entity Value Inheritance (EVI) (1.0.0) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Description
ru: Описание

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Administration
ru: Администрирование

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Update
ru: Обновить

en: Destination
ru: Место назначения

en: Provider
ru: Поставщик

en: Override
ru: Переопределить

en: Source
ru: Источник

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Overwrite
ru: Перезаписать

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Entity Types
ru: Типы сущностей

en: Field Types
ru: Типы поля

en: Field: @field
ru: Поле: @field

en: Entity Bundle
ru: Подтип сущности

en: Inheritance
ru: Наследование

en: Entity Bundles
ru: Бандлы сущности
