Entity Value Inheritance (EVI) (1.0.0) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Description
ur: وضاحت

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Message
ur: پیغام

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Update
ur: تجدید

en: ID
ur: شناخت

en: Provider
ur: سہولت کار
