Entity Value Inheritance (EVI) (1.1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: Destination
id: Tujuan

en: Provider
id: Penyedia

en: Source
id: Sumber

en: Field Type
id: Jenis field

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -
