Entity Value Inheritance (EVI) (1.1.0) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: Destination
tr: Hedef

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Source
tr: Kaynak

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Machine name
tr: Makine adı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz
