Entity Value Inheritance (EVI) (1.2.1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Provider
uk: Постачальник

en: Override
uk: Перевизначити

en: Source
uk: Джерело

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Overwrite
uk: Перезаписати

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Entity Types
uk: Типи сутностей

en: Field: @field
uk: Поле: @field

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Source Field
uk: Вихідне поле

en: Inheritance
uk: Успадкування

en: Destination Field
uk: Кінцеве поле
