Entity Value Inheritance (EVI) (1.3.0) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Description
oc: Descripcion

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Override
oc: Suplantar

en: Source
oc: Font

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Overwrite
oc: Écraser

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat
