Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.0) - en to kn translation catalogue (17 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Overwrite
kn: ತಿದ್ದಿಬರೆ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
