Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.0) - en to ml translation catalogue (11 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Description
ml: വിവരണം

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Label
ml: അടയാളം

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Provider
ml: ദാതാവ്
