Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Filter
fr: Filtrer

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Override
fr: Supplanter

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Overwrite
fr: Écraser

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: Field: @field
fr: Champ : @field

en: Unknown field
fr: Champ inconnu

en: Entity Bundle
fr: Paquet d'Entité
