Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.2) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Message
am: መልእክት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Update
am: አዘምን

en: ID
am: አይዲ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Source
am: ምንጭ
