Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.2) - en to bo translation catalogue (17 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Override
bo: བརྗེ་འབྲི།

en: Source
bo: ཁུངས

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Entity Bundle
bo: དངོས་གཞི་Bundle
