Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.2) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: Provider
da: Udbyder

en: Override
da: Overskriv

en: Source
da: Kilde

en: Field Type
da: Felttype

en: Machine name
da: Internt navn

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Overwrite
da: Overskriv

en: Entity Types
da: Entity-typer

en: Field: @field
da: Felt: @field
