Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.2) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Source
hi: स्रोत

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -
