Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.2) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Destination
nl: Bestemming

en: Override
nl: Overschrijven

en: Source
nl: Bron

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Field: @field
nl: Veld: @field

en: Unknown field
nl: Onbekend veld

en: Source Field
nl: Bronveld

en: Unknown entity type
nl: Onbekend entiteitstype
