Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.3) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Update
pt: Atualizar

en: Filter
pt: Filtro

en: Destination
pt: Destino

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Override
pt: Substituir

en: Source
pt: Fonte

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecionar -
